Nekupujte si „čtyřokou“ Octavii, kupte si tuhle Škodu 110 R

Nekupujte si „čtyřokou“ Octavii, kupte si tuhle Škodu 110 R z roku 1974. Vyplatí se to

  • V Německu je na prodej zachovalá Škoda 110 R 

  • Její cena se vyrovná základní Škodě Octavia s litrovým motorem 

  • Na rozdíl od „čtyřoké“ novinky tohle kupé už nikdy levnější nebude 

Modernizovaná Škoda Octavia není prvním modelem mladoboleslavské značky, který nesl na masce čtyři světla. V minulosti Škoda vyráběla hned několik „čtyřokých“ modelů a kupé 110 R bylo jedním z nich. Na rozdíl od soudobé Octavie je ale „erko“ všeobecně považované za velmi pěkný automobil a je o něj zájem. Což v praxi znamená třeba to, že když se někde objeví zachovalý exemplář, jeho cena se bez problémů vyrovná základní nové Octavie

Přesně takovým případem je auto, které se objevilo na prodej v Berlíně. Jde o Škodu 110 R z roku 1974. Za dobu svého provozu tento exemplář údajně najel pouze 67 485 kilometrů a navíc má za sebou menší renovaci. Prodávající slibuje například kompletně nový interiér a opravené nápravy, řízení i brzdy.

Podle fotek krásné „erko“ stojí 15 600 eur, tedy v přepočtu přibližně 420 000 Kč. Za to si můžete u Škody objednat novou Octavii s motorem 1.0 TSI  (85 kW) a výbavou Fresh, pokud připlatíte 17 000 Kč. U takové nové Octavie ovšem půjde cena rychle dolů, zatímco berlínský „čtyřoký“ veterán už bude jenom dražší. Tak co, čemu dáte přednost?

Pokud vás Škoda 110 R prodávaná v Německu zaujala, inzerát najdete zde. A jestli zrovna sháníte něco většího, můžeme připomenout, že v Americe je aktuálně k dispozici pěkná Tatra 603 prodávaná v dražbě.